» Сьомга» Софійки Андрухович

somgaПривіти всій радіо-малечі і велетням-радійщикам. Будемо говорити про відтворення букв з листа у потік інформації. Сьогодні вживаємо «Сьомгу». Дамочки, яка вже бувала у наших звукових коливаннях повітря Софійки Андрухович. Хочу сказати, що ця страва підходить для всіх : для тих, хто перебуває на дієті і , тих , хто не вживає риби. Адже сьомга наша у буквених калоріях та зроблена не з плоті та крові , а з думок і переживань авторки. Єдине, що можете там знайти – це краплинки поту з кінчиків пальців, які виринали з Софійки підчас перебирання кнопочок клавіатурних. І фото самої сьомги, що зиркає на нас своїм ніжним кольором та блищить своїм риб’ячим жиром. Хоча я і не вживаю м’яса та риби, проте мої смакові рецептори дякують Софії за тонкий основний смак і купу присмаків, котрі знайомі з дитинства.
Тож більше, думаю, не варто говорити про Софійку, просто скажу ще кілька разів, що вона – класна тітка, а детальніше про останнє творіння.
Софія, як завжди жіноча, химерна. Її книжки уявляються мені не дуже зграбними жінками в обвислих колготках, на ніжках, які викручуються під час ходи на підборах з дивакуватою зачіскою, але геніальною головою, розгубленою мовою, яка видає речі , котрі перлами назвати буде замало. Але що це я про популярне нині поняття «образ автора» в літературознавстві. Давайте скоріше до риби.
Ну спочатку постмодерністично звернемось до того, хто така сьомга і з чим її їдять. Ця штука з плавниками є анадромним видом риби, це означає, що має нерест у водичці прісній, проте більшу частину життя розтинає морську товщу води. Про поживну цінність – «срібляставсерединірожева» багата на жирні кислоти Омега-3 і жиророзчинні вітаміни A і D. Ну і, звісно, водорозчинний В12 і піродоксин. Софійчина також містить дуж багато поживних речовин і лікарських рекомендацій. А головне- її рибка срібна – розмальована золотими пальцями самої Андрухович. Досить непоганий бонус за тією ж ціною.
Купа історійок, які спочатку видаються абсолютно окремими, але потім зводяться в 1 роман. Майстерний монтаж. І некваплива авторчина хода сторінками робить ваше читання – не переїданням, а поступовим насичуванням. І вибухає розквітом сюжету. Не розумієш, чи то перелічені тут події мали місце в житті «пані Мудрої», чи то чудова детальована фікція. Я знаю правильну відповідь. А вам раджу поцікавитись. Тут тобі і перший сексуальний досвід, малолітні пиятики, неформальна музика з тусівкою. І робота письменницька, електрик-вуаєрист і…чоловік. Авторка обіцяла, що вбиваючи в «Жінках їхніх чоловіків» жінку на останніх сторінках, вона переходить до нових героїв, так то чи ні — читайте самі. І насолоджуйтесь мовою, яка вилискує, акі сьомчина луска і привертає увагу філологів в моїй особі. Доречі слідкуйте за змінами в зображенні сьомги в кожному оповіданні. Задумайтесь над назвою. Вилаштуйте свою власну концепцію. Самореалізуйтесь читаючи. І станьте собою.
Софія мала забаганку написати книжку про секс, бо полюбляє читати якісну еротичну літературу, але написала ціле практичне дослідження чи то пак спостереження за розкриттям , ростом дитячої сексуальності, у фрагментарній і мозаїчній послідовності аби ми з вами самостійно ввімкнули мозочки та прослідкували за тим, що відбувається і зробили висновки. 352 сторінки – для роздумів. Над дурдомом за парканом, над родичами та смачними яблуками.

Ну і вже стандартно – рекомендації до читання.
Софія говорить, що головна героїня схожа на її собаку, яка сумує, коли її лишають одну. І любить яблука, а на шо вам подібно??
Читати чи то в якійсь чайній кімнатці за зеленим напоєм. Чи то за кавою власного приготування на розтелено-розпатланому ліжку. Даючи своєму носу східні прянощі вдихати. Сьомгу не закусювати. Варіантів соусу не бачу.
І пам’ятаєте – ніколи нехай не ввижаються мої асоціації та думки вам єдино правильними. Читайте своїми очима та виводьте власні формули. Я ж бо вірю у вас.

І до музичних посилань. Для мене то 2 композиції, між якими вибір зробити не можу, тому по-черзі поставлю обидві. Тож ловіть Joy Division she’ lost control & She wants revange This Things.

До речі, текстовий варіант моїх візій шукайте на всебічному інтернет порталі для всіх : rodnoy.com.ua. Саме там лишайте коментарі і запитання.
Ну а наразі імпровізую на завершення і не вдаю то в букву. Най вам щастить у читанні.

 

Написала Лихожон Оксана   

Добавить комментарий